obraz - logo-uo-nowe.gifobraz - logo.jpg


obraz - logo-100uo.jpg


obraz - Baner1studencka.jpg

obraz - logo_azs.jpg


Możliwe źródła dofinansowaniaTu znajdziecie propozycje źródeł finansowania swoich przedsięwzięć:

1. Własne

Koło naukowe może opierać swoją pracę o składki. Nie jest to jakkolwiek narzucane odgórnie, zależy tylko wyłącznie od postanowień członków lub też zarządu organizacji.

2. Dziekani

Zdarza się tak, że na Wydziale jest zarezerwowana pewna pula pieniędzy, z których można pokryć koszty realizacji projektów. Warto porozmawiać z dziekanem czy jest taka możliwość.

3. Forum Studenckiego Ruchu Naukowego UO

W roku kalendarzowym odbywają się 3 tury dofinansowań wniosków. Wiecej na ten temat znajdziecie z zakładce DOFINANSOWANIA KÓŁ NAUKOWYCH UO.

4. Sponsorzy - partnerzy

Warto szukać partnerów poza uczelnią. Często to są sklepy, firmy, zakłady pracy, instytucje publiczne, media itp. Zazwyczaj taka pomoc opiera się na umowach barterowych. Dobór partnera jest uzależniony od charakteru Koła i kierunku rozwoju.

5. Granty, stypendia

Są takie firmy i organizacje, które raz na jakiś czas mają konkursy na projekty, w którrych uzyskuje się granty. Przykładem jest program grantowy Fundacji Aktywni w Regionie (Górażdże/HeidelbergCement w Polsce). 
Ich wielkość jest naprawdę różna.W  niektórych przypadkach administracyjno - prawnych bardzo pomocny okaże się opiekun koła lub dyrektor instytutu bądź katedry.
Warto korzystać z szeregu różnych programów stypendialnych, np. Stypendium z Wyboru. To nieoceniony wkład w rozwój członków i poszerzenie możliwości działania. Przy UO działa Akademickie Centrum Karier, gdzie codziennie można znaleźć najnowsze oferty praktyk i staży.

6. Organizacje pozarządowe

Często się o nich zapomina, ale wystarczy poświęcić dosłownie parę minut dziennie, by znaleźć ciekawy program lub projekt, w którym można wziąć udział. Nierzadko można można zrobić to za niewielkie pieniądze lub znów oprzeć się o umowy barterowy. W Opolu najlepszym źródłem informacji co, gdzie i kiedy w III sektorze to  Miejskie Centrum Organizacji Pozarządowych.

7. Prorektor ds. studentów i kształcenia UO

W krytycznych chwilach można zwrócić się o pomoc do Prorektora ds. studentów i kształcenia UO. Posiada on w swoim budżecie odpowiednią pulę pieniędzy, ale warto przed wizytą w Rektoracie spróbować pozostałych rozwiązań.

8. Urząd Miasta

Urząd Miasta Opole raz w roku organizuje konkurs ofert na realizację  zadań w dziedzinie nauki, edukacji, oświaty i wychowania przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty, zgodnych z programem  na dany rok kalendarzowy. Zajrzyj tutaj.


9. Samorząd Województwa Opolskiego

Kliknij tutaj.

Dwa razy w roku Zarząd Województwa Opolskiego organizuje otwarty konkurs ofert na realizacje zadań w zakresie wspierania nauki, edukacji i oświaty. Warto przeglądać również strategie rozwoju województwa, a nuż może Wasze działania wpisują się w realizowane programy.

10. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Strona stricte poświęcona finansowaniu: klik.

Przewodniczący Forum Studenckiego Ruchu Naukowego 
Uniwersytetu Opolskiego

Mateusz Slabik

Tel: 794 668 080, e-mail: kn@uni.opole.pl

Sekretarz Forum Studenckiego Ruchu Naukowego
Uniwersytetu Opolskiego

Katarzyna Bogajewicz

782 471 925

dol